Akrep İlaçlama

Eklem bacaklılar sınıfına ait, ön tarafta 2 kıskacı bulunan, tümü zehirli hayvan türü olan akrepler, insan hayatı için son derece tehlikeli canlılardır. Fatih böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm böcek çeşitlerinin yanı sıra akrep ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Akrep Haşeresinin Zararları

Akrep sokması sonucunda insanlarda yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme gibi reaksiyonlar görülebilir. Zehrinin şiddeti rengine göre değişir. Genelde koyu renkli olan akreplerin öldürücü etkiye sahip zehirleri vardır. Yaz ve kış mevsim koşullarına dayanıklı güçlü sürüngenlerdir ancak şiddetli kış aylarında karın altında uzun süre yaşamaları imkansızdır. Akrepler böcek ölüleriyle ve farelerle beslenirler. Doğum yaparak çoğalırlar. Yaklaşık olarak yirmi adet yavru dünyaya getirirler. Akrepler 1 yıl kadar aç ve susuz yaşayabilirler. Kendilerine korumak amaçları kalkık ve sivri uçlu iğnesi vardır. Organları kopan akrepler, kaybettikleri organlarını yenileyebilen organizmaya sahiptir. Dünyada yaklaşık olarak 1753 çeşidi bulunur ve 5 yıl yaşarlar.

Akreple Mücadele Nasıl Olmalı?

Akrepler genellikle binaların çatılarında, evlerin bodrum katların da, taş araları ve duvar yarıklarında barınmayı tercih eder. Evlere daha çok bahar aylarında girer. Yaşam alanlarımıza giren akreplerle, evde tecrübesiz yollarla müdahale imkansızdır. Herhangi bir akrep türüyle karşılaştığınızda mutlaka akrep ilaçlama uygulaması veren firmalardan yardım almamız gerekir. Deneyimsiz bir şekilde uygulanacak herhangi bir müdahale sonucu kişi olumsuz etkilenecektir. Fatih böcek ilaçlama firması olarak yıllardır vermekte olduğumuz hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışını akrep ilaçlama uygulaması olarak da önemsemekteyiz ve bu alanda da çalışmalar yürütmekteyiz. Fatih böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm ruhsat ve belgelere sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince uygun olup, insan ve diğer hayvanların sağlığı için zararsızdır. Siz de kişisel veya toplumsal alanlarınızda akrep sorunu yaşıyorsanız Fatih böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz. Diğer ilaçlama çeşitlerinde olduğu gibi akrep ilaçlama uygulaması içinde uzun zaman ortamın sterilize kalması adına işlemin düzenli periyotlar halinde yapılması şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.