Belediye Böcek İlaçlama Hizmetleri

Belediye böcek ilaçlama hizmeti çoğu zaman belediyelerin kendi bünyesinde gerçekleşen böcek ilaçlama hizmetlerini kapsamaktadır. Ancak uzun zamandır belediyelerin gerçekleştirdikleri bu böcek ilaçlama uygulamalarından hiçbir verim alamadıkları görülmektedir. Özellikle yaz aylarında pick up model araçların arkasında bulunan cihazlar ile kokulu ilaçlama yaparak uçan haşerelere (sivrisinek, karasinek) karşı çeşitli müdahalede bulunan belediye böcek ilaçlama ekipleri amaçlarına bir türlü ulaşamamaktadır. Son dönemde bazı belediyelerin böcek ilaçlama konusunda uzman olan firmalarla irtibata geçtiği ve bu süreçlerin tamamını onlarla yürüttüğü görülmektedir. Özellikle açık alan uygulamaları zor uygulamalardır. Uzun yılların verdiği tecrübeyle ilaçlama konusunda uzmanlaşmış olan firmalar her türlü haşeratla başa çıkabilecek kabiliyete sahiptir.

Belediye Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu uygulamalar profesyonel kişilerin eşliğinde yapılmalıdır. Belediyelerin bahsettiğimiz bu tür böcek ilaçlama uygulamalarında başarısız sonuçlar elde etmesinin en önemli nedeni budur. Yetersiz ve bilinçsiz personelle bu işlemin yapılması imkânsızdır. En basitinden bir böcek ilaçlama işlemi nasıl yapılır? Kısaca anlatalım:

  • Keşif aşamasıyla başlayan bu işlemde sırasıyla şöyle bir yol izlenir: Keşif esnasında ilaçlama yapılacak olan alana kapalı ya da açık fark etmeksizin detaylıca incelenir. Tüm yerler dip köşe aranarak böcek ve haşere türlerinin tamamının yerleri tespit edilir. Tespit sırasında gerekli görülen her şey en ince detayına kadar not alınır.
  • Bu bilgiler ışığında karar aşamasına geçilir. Karar sırasında uzman kişiler bu notları tek tek değerlendirerek nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine karar verir. Hangi böcekler var ise onlar için hangi ilaç ve cihazın kullanılması gerektiğine karar verir.
  • Son olarak uygulama aşamasına geçilecektir. Burada deneyimli personel takım liderlerinin brifingleri doğrultusunda karar aşamasında teorik bir biçimde belirlenen bu işlemin pratik halini gerçekleştirerek ilaçlamayı sağlarlar.
  • Belirtilen tüm alanlara yeterli miktarda ilacın sıkılmasını sağlayarak böceklere müdahale gerçekleştirirler.

Belediye Böcek İlaçlama Hizmeti Nasıl Alınır?

Yaşadığınız ilçede belediyenize ait irtibat numaralarından ulaştığınız yetkililerden böcek ilaçlama talep ederek bu hizmeti alabilmeniz mümkün. Belediyeniz ya kendi bünyesindeki personellerle ya da anlaşmalı çalıştığı profesyonel firma yetkilileri ile size talep ettiğiniz hizmeti sunacaktır. Belediye böcek ilaçlama için mutlaka belediyenizle irtibata geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir