Böcek İlaçlamanın Önemi

Böcekler; eklem bacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adıdır. Dünya üzerinde yoğun bir nüfusa sahip olan böcekler yapısal ve genetiksel özellikleri bakımından farklı türlere ayrılır. Bazı türler ekolojik döngü için son derece gerekliyken bazı türler ise insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Değişik kalıcı hastalıklara sebebiyet verebildikleri gibi ölümcül sonuçlara da neden olabilirler.

Böcek İlaçlamanın Önemi

Böcekler tehlikeli canlılar grubundan olduklarından insanlarla aynı ortamda yaşamaları mümkün değildir.  Birçok haşere türü yaşadığı pis ortamlardan taşıdığı bakteri ve virüsü insanların kişisel alanlarına girip açıkta bulunan besinlerin üzerine konaklayarak bırakır. Kan emici böcekler doğrudan hastalık bulaştırır. Bunlar tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. Kişisel alanlara kanalizasyon borularından, kapı ve pencere kenarlarından, eskimiş duvar ve parke çatlaklarından sızan böcekler bir süre fark edilmediği takdirde konakladıkları yerde kısa sürede üreyebilir. Bu sebeple özellikle böceklerin giriş yerleri olan bu alanlar düzenli olarak ilaçlanmalıdır. Kırıntılarla beslenen böcekler az miktarda besinle uzun süre yaşayabilir.

Haşere İlaçlama Yöntemleri

Böceklerden korunmanın en güvenilir ve sağlıklı yolu, böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Firma belirlenirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Firmaların Sağlık Bakanlığı’nca izinli olup tüm belge ve ruhsatlara sahip olması, insan ve diğer hayvanların sağlığına zarar vermeyen ilaçların tercih etmesi gerekir. Fatih böcek ilaçlama olarak, alanında deneyimli uzman ekibimizin ilaçlama yapılacak alana gelmesi ve alanın büyüklüğünü, böcek türü ve direncini, ilaçlama çeşidini belirlemesinin ardından ilaçlama uygulamasına geçilir. Son derece titizlikle yürütülen ilaçlama esnasında çevredeki hiçbir canlıya zarar verilmez. Fatih böcek ilaçlama, insan sağlığını vizyon edinen bir firma olarak hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahtakurusu, tahta kurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama hizmeti vermektedir. Herhangi bir haşere türünden şikayetçiyseniz haftanın her günü ve saati müşteri hizmetlerimize ulaşıp gerekli bilgi ve yardımı talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir