Fare İlaçlama

İlaçlama uygulamaları arasında yer alan en önemli tekniklerden biride fare ilaçlama uygulamalarıdır. Zararlı fare türlerinin etkisiz hale dönüşmesinde kullanılan ilaçlama yöntemleri mutlaka profesyonel kişiler tarafınca uygulanmalıdır.

Eski yöntemler ile farelerin yakalanarak öldürülmesi oldukça yanlış bir davranıştır. Çünkü fare ezilerek öldürüldüğü takdirde bünyesinde barındırdığı gözle görülmeyen yüzlerce mikrop ve bakteriyi etrafa salgılar. Farenin zararları ortama yaymış olduğu salgılarla daha da çok büyür. Fareler modern tekniklerle etkisiz hale getirilmelidir.

Fare İlaçlama Şirketleri;

Farenin güvenli yöntemler ile bulunduğu alandan yok edilmesi için fare ilaçlama şirketleri büyük olanak sağlamaktadır. Fare ilaçlama hizmeti alacağınız zaman firmanın yasal olarak hizmet sağlamasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Aksi uygulama gerçekleştiren firmalar zirai tarım ilaçları kullanarak insanların sağlık sorunları yaşayarak zehirlenmelerine kadar neden olmaktadır. Firmamız TSE etiketli fare ilacı kullanarak uygulamalarında insan ve çevre sağlığını korumaktadır.Fatih’de fare ilaçlama hizmeti için gün boyu servislerimize ulaşabilirsiniz.

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele oldukça önemlidir. Fare yiyecek bulmak için yaşam alanlarımızın içine kadar ulaşan canlılardır. Fare yavrularını doğurarak ürer. Kısa sürede 6-7 adet yavru doğuran fere yerleştiği alanda sayısını böylece arttırmaktadır. Fare görülen alanlarda kısa zamanda fare ilaçlama uygulamalarına başlanarak farenin üremesine fırsat tanınmamalıdır. Aynı zamanda fare görülen alanların dezenfekte edilmesi de oldukça önemlidir. Çünkü lağım, çöplük, kanalizasyon boruları gibi pis ortamlarda üzerinde sayısız mikrop alan fare gezindiği alanlara bırakmaktadır.

En Çok Görülen Fare Türleri;

LAĞIM FARESİ; Lağım fareleri fare türleri arasında en büyük kilo ve boya sahiptir. Lağım, kanalizasyon gibi pis alanlarda yuva oluşturmayı sever. Lağım fareleri oldukça pis canlılardır.

TARLA FARESİ; Tarla faresi isminden de anlaşılacağı gibi tarla, bahçe gibi mahsullerin ekili olduğu alanlarda görülmektedir. Bitkilerin taze kök ve yapraklarını kemiren tarla faresi, ekinlerin kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır.

FINDIK FARESİ; Bu fare türü en küçük yapıya sahiptir. Ev faresi olarak da bilinen fındık faresi, ev ve apartman gibi alanlara girmeyi sever. Oldukça küçük ve elastik bir yapıya sahip olmaları daire içlerine kolayca girmelerin i sağlamaktadır.

ÇATI FARESİ; Çatı faresi özellikle kullanılmayan eşyaların arasına sıkça yuva oluşturmaktadır. Çatı aralarında sıkça görülen bu fareler çatı faresi adını almıştır. Özelikle ahşap binaların çatı katında sıkça görülürler.

Tüm fare türlerinden kurtulmak için firmamıza ulaşarak fare ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz. Uzman ilaçlama ekiplerimiz en kısa zamanda fare görülen alana ulaşarak ilaçlama uygulamalarını başarı ile gerçekleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir