Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Dünyanın her köşesinde ve ikliminde bulunan, çok fazla türe sahip olan haşerelerden biri de farelerdir. Fareler, kemirgen olmalarına rağmen ilaçlama ile mücadele edildiğinden haşere olarak adlandırılır. Fakat haşerelerden gerek dış görünüm özellikleri olarak gerek yaşayış ve besleniş olarak oldukça farklıdır.

Farelerin Özellikleri Nelerdir?

Çok fazla familyaya ve türe sahip olsalar da farelerin pek çok ortak özellikleri vardır. Genellikle yaşadıkları yerler lağım ve gider borularının etrafı olabildiği gibi tarlalar, çatılar da olabilmektedir. Çoğu zaman denek olarak kullanılabilen, bazen de psikolojik testlerde kullanılan fareler, evcil hayvan olarak da pek çok evde bulunabilmektedir.

Farelerin türleri arasında en zararlı olanı hiç kuşkusuz lağım fareleridir. Aynı zamanda çatı faresi ve tarla faresi, pamuk faresi gibi türler de oldukça tehlikeli olabilmekte, maddi hasarlara yol açabilmektedir. En küçük tür olan fındık faresidir ve o da maddi zararlara neden olur. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ?

Fare İle Mücadele

Farelerden kurtulmak adına pek çok yol ve yöntem bulunsa da tüm haşerelerle mücadele yolları için iyi bir ilaçlama firması ile anlaşılmalıdır. Çünkü onların yapacağı işlemler dışında kalan tüm yöntemler geçersizdir. Özellikle yapışkanlarla, kapanlarla mücadele etmek tamamen boş bir uğraşıdır. En etkili yöntem fare istasyonları ile işlem yapmaktır. Fatih’te tüm ilaçlama yöntemlerimiz ve kaliteli ilaçlarımız ile alanında en garantili böcek ilaçlamasını sizlere sunuyoruz.

Fatih Böcek İlaçlama olarak bizlere yılın her günü, her saatte gece ve gündüz ulaşabilirsiniz. En ekonomik fiyatlarımızı öğrenmek veya ilaçlamalar ve böcekler hakkında bilgi almak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir