Gümüş Böceği Nedir ?

Gümüş böceği nedir? Gümüş böcekleri aslında hemen her evde bulanabilen, oldukça hızlı çoğalan haşerelerden biridir. Çünkü her yerde yaşayabilme özelliğine sahiptir. Çoğu kez balık böceği diye de adlandırılan bu haşere kütüphanelerin ve kitapçıların en sık şikâyet ettiği haşeredir. Ayrıca nemli bölgelerde de çok fazla olan bu haşereden kurtulmak oldukça zordur. Gümüş böceğinin fark ediliği yerlerde çoğalmasına izin vermeden ilaçlama yapmak oldukça önemlidir. Sayısı hızla artan bu haşere türü insan sağlığına zarar verirken, yaşam alanımızı istila eder. Peki, gümüş böceği nedir ve nerelerde görülür?

  • Kitap, defter, kâğıt, gazete ile beslenen bu haşere gri renginde olduğu için gümüş böceği olarak adlandırılır.
  • Oldukça esnek ve yumuşak bir dış yapıya sahip olan haşerenin 2 adet uzun anteni vardır.
  • Genellikle duvarda, tavanda bulunurlar aynı zamanda perde ve tüllerimiz üzerinde de görünebilirler.
  • Bazı türleri sadece mutfak ve banyolarda bulunur. Özellikle gider borularının üzerinde, küvetlerde, fayanslarda sıklıkla bulunurlar.

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böceği nasıl yok edilir? Bu haşereden kurtulmak için yapılması gerekenler oldukça sınırlıdır. Haşerelerle mücadele yolları konusunda en garantili sonuçları iyi bir firmanın yapacağı ilaçlama işlemi verir. Çünkü tek başınıza ettiğiniz mücadele hiçbir işe yaramadığı gibi size kesin sonuç da vermez. Üstelik gümüş böceklerini öldürerek yumurtalarının daha kolay bir şekilde dışarı çıkmasına vesile olursunuz. Kısa bir süre sonra yeniden türemeleri kaçınılmazdır. Fatih Böcek İlaçlama şirketi, gümüş böceği ilaçlama işlemlerinde en modern tekniklerle ve en kaliteli ilaçlarla sizlerin daima bir telefon kadar yakınındadır. Bizlere 7/24 çağrı merkezlerimiz üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bize talep formlarımız üzerinden de yazabilirsiniz.

Gümüş Böceği İlaçlama Fiyatları

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları oluşturulurken, bazı unsurlar belirleyici olur. Gümüş böceği ilaçlaması yapılmadan önce uygulanacak yönteme karar verilir. Günümüzde birçok kişi haşereler ile karşılaştığında ilaçlama fiyatlarının maliyetli olacağını düşünerek bireysel yöntemler ile baş etmeye çalışıyor. Sonuç elbette ki hüsran. Halbuki doğru ve güvenilir bir firma ile anlaştığınızda ilaçlama fiyatları oldukça ekonomik ve sizi bu sorundan kısa sürede kurtaracak etkidedir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları oluşturulurken;

  • Haşerenin yoğunluğu
  • İlaçlama yapılacak alanın metrekaresi
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı belirleyici olur.

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları ve aklınıza takılan bütün sorular için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir