Hamam Böceğinin Zararları Nelerdir ?

Dünya üzerinde en çeşitli türe sahip olan haşereler, insanlara ve bitkilere oldukça fazla zarar verebildikleri gibi, kendi familyasından olan hayvanlar alemine de zarar vermektedirler. Bu nedenle de her zaman haşerelerle mücadele yolları araştırılmış ve çok farklı yollar denenmiştir. Peki haşerelerin içinde en hızlı türeyen ve her yerde yaşayabilen hamam böceğinin zararları nelerdir ?

  • Her haşere gibi hamam böcekleri insan sağlığına zarar vermekle birlikte maddi zararlar ve prestij kayıplarına da yol açabilmektedir.
  • İnsan sağlığı üzerinde oldukça mikrobik etkiler doğurarak, farklı hastalıklara yol açan bu haşere, özellikle enfeksiyon hastalıklarının oluşumuna da neden olur.
  • Ayrıca cilt ve deri hastalıkları, yüksek ateş, gıda zehirlenmesi, deri döküntüsü gibi çeşitli hastalıklara da yol açar.
  • Küçük bebekler üzerinde daha büyük tehlikelere yol açmaktadır. Çünkü hamam böcekleri de yerlerde gezinmekte ve mikroplarını dökmektedir, bebekler ise emekleyerek bu mikropları kendi bünyelerinde toplamaktadır.
  • İşletmelerde göründüğünde ise, firma sahibi için büyük prestij kayıplarına neden olur. Özellikle yeme içme restoran ve lokantalarında bu haşerenin görünmesi hiç hoş karşılanmaz.

Hamam böceğinden ve bu böceğin sağlığımız üzerindeki zararlarından kurtulmak için yapılması gereken en önemli şey böcek ilaçlama işlemi yaptırmaktır. Çünkü ilaçlama firması ile anlaşmadan yapılan her yöntem, bu haşerenin evinizde ya da şikayetçi olduğunuz mekanda yerleşmesini sağlar.

Her haşere şikayetinizde en kaliteli ilaçlarla yanınızda olan ve Fatih ilçemizde en çok tercih edilen firmamız, sizlere 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktadır. Fatih Haşere İlaçlama şirketimize müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla her zaman ulaşabilirsiniz.