Haşerelerle Mücadele Yolları

Böcekler, hayvanlar familyasının yüzde doksanını oluşturacak kadar çok kalabalık olan türdür. Bu nedenle hemen her yerde yüz binlerce türü olan haşerelerle mücadele etmek sanılanın aksine hiç de kolay bir uğraşı değildir. Bu denli sayılarının çok olmasının sebebi, yumurtlama şekliyle çoğalmalarından kaynaklanmaktadır. Çünkü böcekler bir defada yüz elli yumurta yumurtlayabilmektedir. Bu kadar kalabalık olan bir popülasyonla nasıl başa çıkılabileceği konusunda yıllardır araştırmalar yapılmıştır. Peki haşerelerle mücadele yolları nelerdir?

Haşerelerle Mücadele Yolları Nelerdir?

  • haserelerle-mucadele-yollari
    haserelerle-mucadele-yollari

    Evinize haşere girmemesini sağlamaya çalışarak evinizdeki haşere sayısını yarı yarıya düşürebilirsiniz. Özellikle kapı ve pencerelere sineklik taktırmak haşerelerin dışarı kaynaklı olarak evimize girmesini önler. Peki tamamen onlardan kurtulmuş sayılır mıyız? Elbette hayır. Çünkü ayakkabılarımızın altına yapışan haşere yumurtaları, sıva çatlaklarından, mutfak ve banyo giderleri üzerinden evimize giren böcekler aktif olarak evlerimizi ziyaret etmektedir. Ne kadar sineklik taktırsak bile yine de bu kesin çözüm değildir.

  • İlaçlama yaptırtmak elbette en mantıklı ve garantili çözüm olsa da bir defa ilaçlama yaptırtmak oldukça yetersizdir. İlaçlama yaptığınız an haşerelerden kurtulmaya başlasanız da, ilaçların etkisi 3-6 ay gibi bir süre içinde geçtiğinde yeniden haşerelerle karşılaşmanız mümkün.
  • Periyodik ilaçlama yaptırarak evinizi tüm haşerelerden, süresiz bir şekilde kurtarmış olursunuz. Ama bahsettiğimiz gibi haşere yumurtaları sokakta, apartmanlarda, bahçelerde oldukça fazla bulunmaktadır. En garantili çözüm elbette eviniz ile birlikte, düzenli olarak apartman ortak kullanım alanlarının da ilaçlanmasıdır. Böylelikle haşerelerden ve onların sağlığımız üzerindeki tehlikelerinden kökten kurtulmuş olabilirsiniz.

Periyodik ilaçlama uygulamalarında ve tüm ilaçlama işlemlerinde, yöntemlerinde Fatih Böcek İlaçlama firmasına her zaman güvenebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları bize yazarak veya bizi arayarak sorabilir, en ekonomik fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. Çağrı merkezi numaralarımız ve talep formlarımız daima hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.