Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Fatih böcek ilaçlama servislerimizin kene ilaçlama uygulamasını Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarla geçekleştirmektedir.

Kene ilaçlamasından kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Kenelerin bulunduğu, uygulamanın yapılacağı alana göre uygulamanın kolu mu, yoksa kokusuz yöntemlerle mi yapılacağına karar verilmektedir. Kokulu yöntemler genellikle kene haşeresinin çok bulunduğu alanlarda uygulanmaktadır. Park, bahçe gibi açık alanlarda kokulu yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntem tüm haşere türleri üzerinde kesin ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Evlerinizde, işyerlerinizde ya da diğer kapalı mekânlarda kene ile karşılaşırsanız ve haşerenin yoğunluğu az ise kokusuz yöntemleri tercih edebilirsiniz. TSE onaylı sıvı ilaçlarımız sayesinde kenelerin yuva yaptığı kuytu köşe alanlar üzerinde bile etki sağlamaktayız.

Kenelerin Zararları

Bu haşerelerin insanlığa en büyük zararı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığıdır. Bu hastalık ölümcül reaksiyonlara neden olabilmektedir.  Genellikle piknik alanlarında, bahçelerde ve parklarda kene sokması sonucunda, acil servislerin kapılarını çalan ve bu hastalığa yakalanan insanlara yaz aylarında rastlanılmaktadır. İnsanlar açık alanlarda yaz aylarında daha çok vakit geçirmekte, bu haşerelerin istilasına maruz kalmaktadır. Yuvalarını kuytu köşe alanlara yapmakta, kendilerini insanlara belli etmemekte, buldukları ilk fırsatta insanlara saldırmakta ve kanını emmektedirler. Bu sebeple yaşam alanlarında bu haşereye rastlamasanız dahi, önlem almanız gerekmektedir. Açık alanlarda kene ilaçlama uygulaması periyodik olarak yapılmalıdır.

Ekonomik koşullarda işlemlerini gerçekleştirmekte olan firmamız, periyodik uygulamalarda sizlere ayrıcalık tanıyacaklardır. Fatih böcek ilaçlama servislerimiz, kenelerden kurtulmanız için gerekli olan tüm tedbirleri almaktadır. Bilinçli ve uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirdiği işlemler sayesinde kenelerden tamamen kurtulursunuz. Günün her saati haşere ile mücadele etmekte, sizlere daime güvenilir ortamlar hazırlamak için çalışmaktayız.