Fatih Sultanahmet Fare İlaçlama

Fare canlısının en çok zarar verdiği alanlar arasında tarihi ve turistik mekanlar başta gelmektedir. Bunun sebebi ise bu alanların hijyenik açıdan fare oluşumuna zemin hazırlayan yerler olması ve eski yapılardan oluşmasıdır. Bu gibi alanlarda fare ile mücadele edilmesi son derece mühimdir. Sultanahmet Fatih fare ilaçlama konusunda hassasiyet gösterilmesi gereken alanlardan biridir. Bu gibi yerlerde profesyonel ilaçlama uygulamalarında bulunmak zaruri bir durumdur ve halkın sağlığını doğrudan etkileyen bir gerekliliktir.

Tarihi Alanlarda Fare İlaçlama

Farelerin uğrak noktaları arasında yer alan tarihi ve eski mekanlar, pek çok açıdan zarara sebep olmaktadır. Bu alanların haşereler tarafından tercih edilmesi; eski yapılarda pis ve rutubetli alanların bulunması, yeterli hijyenik ortamın sağlanamaması, haşerenin yuva yapabileceği bölümlerin yoğun olması, kalabalık nedeniyle farelerin beslenme imkanı bulması gibi nedenlere dayanmaktadır. Bu gibi sebepler; tarihi ve turistik mekanların, bu çevrelerde yer alan işletmelerin haşere istilası tehdidi altında kalmasına yol açmaktadır. Bu da halkın sağlığını doğrudan etkileyen bir sorundur. Bu gibi alanlarda Sultanahmet Fare İlaçlama servisi gibi köklü firmalarla anlaşılarak fare ve haşere ilaçlama yapılmaması halinde haşere istilaları önlenemez hale gelmektedir. Tarihi alanlarda fare varlığı şu gibi zararlara yol açar:

  • Fareler taşıdıkları zararlı bakteri ve mikropları insanların günlük kullanım alanlarına bırakır. Bu durum da salgın hastalıklara sebep olur. Fareler; veba, sıtma, sarı humma, salmonela, kolera gibi çeşitli hastalıklara neden olur. Ayrıca taşıdıkları mikrop, bakteri ve parazitler insanları enfeksiyona açık hale getirmektedir.
  • Temas ettikleri ve dışkıladıkları alanlarda hijyen varlığı son bulmakta ve derinlemesine bir temizlik yapılmadıkça durum normale dönmemektedir. Bu, alanın ve eşyaların kalitesini düşürmektedir.
  • Güçlü dişlere sahip bir kemirgen türü olan fareler; eşyaların yanı sıra tarihi eserlere de kemirmek suretiyle zarar verir.
  • İnsanlarda fobi ve takıntı gibi durumlara neden olan fare ve haşereler psikolojik rahatsızlıklara da yol açmaktadır.
  • Gıda üzerine çalışan işletmeler başta olmak üzere müşteri odaklı çalışan tüm kuruluşların dikkat etmesi gereken bir husus da farelerin ürünlere temasıdır. Yiyeceklere temas eden fareler gıdanın kalitesini bozar ve bu yiyeceklerin tüketilmesi gıda zehirlenmelerine yol açar. Aynı şekilde diğer ürünlerin de fare temasıyla, dışkılamasıyla ve kemirmesiyle kalitesi düşmektedir. Bu gibi ürünler kullanılamaz ve satılamaz hale gelmektedir. Bu da maddi kayıplara yol açmaktadır.
  • Bir dükkanda ya da işletmede müşterilerin karşılaşacağı haşereler işletmenin güvenilirlik ve prestij kaybına uğramasına sebep olacaktır.

Bu gibi sebeplerden ötürü işletmelerin ve tarihi mekanlarda bulunan tüm alanların düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir. Fatih Sultanahmet Fare İlaçlama firması bu ihtiyacı karşılamak üzere 7/24 hizmetinizdedir.