Tahtakurusu Nedir ?

Haşereler hemen her yerde yaşayabilen çok farklı canlı türleridir. Pek çok hastalığı bizlere bulaştırdıklarından dolayı haşerelerle mücadele yolları hemen her evde denenmiştir. Evlerde sıklıkla olan bir böcek türü de tahtakurusudur. Hemen her bölgede olabilen, oldukça parlak yüzeyli, eklem bacaklı ve en az yetmişten çok türü bulunan bir haşeredir. Hemen her evde olabilen, tahtadan yapılmış eşyaların içinde olabilen bu böcek, kurtulması en zor haşerelerden de biridir. Peki tahtakurusu nedir ve nerelerde bulunabilir?

Tahtakurusunun Özellikleri Nelerdir?

En belirgin özellikleri koyu kırmızı, turuncu ve siyah renklerde olup, oldukça parlak olmalarıdır. Genellikle boyları 1 cm’ye yakın olan bu haşerenin insan ve hayvanları ısırabilmesi ve kan ile beslenmesi onları tehlikeli kılmaktadır.

Tahtakurusu Nerelerde Bulunur?

Evlerimizde genellikle tahtadan yapılmış hemen her eşyanın içinde olabilen bu haşere, en çok masa ve koltuklarda bulunmaktadır. Ayrıca tahta kapılarda, tahta yer döşemelerinde, ağaçlarda da olabilmektedir. Geceleri aktif bir şekilde içinde bulunduğu tahtayı kemirerek vakit geçiren bu haşere, nemli bölgelerde çok daha fazla bulunur.

Evde Tahtakurusu Olduğunu Nasıl Anlarız?

İlk ve en önemli bilgiyi, bizlere çıkardıkları sesler ile verirler. Gece saatlerinde yoğun bir şekilde gıcırdamaya benzeyen sesler duyuyorsanız, evinizde tahtakurusu var demektir. Ayrıca yerlerde kum tanelerine benzeyen tahta döküntüleri de görüyorsanız yine tahtakurusunun evinizde olduğundan emin olabilirsiniz.

Tahtakurusu ile mücadelenin ilk ve en önemli ayağı elbette böcek ilaçlama firması ile anlaşmak ve evinizde tahtakurusu ilaçlama işlemleri yaptırmaktır. Her böcek türünde ve her mekanda sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz açısından böcek ilaçlama şirketleri içinde daima lider olan Fatih Böcek İlaçlama firmamız, 7/24 hizmet veren bir ilaçlama firmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir